Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Narolu

ul. Józefowska 1, 37-610 Narol   Herb Narol

                                                                                                                                              

 

Jak korzystać z BIP

PODSTAWA PRAWNA

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP), to urzędowy publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci internet.

Na system stron BIP składają się strony podmiotowe oraz strona główna BIP prowadzona przez ministra właściwego do spraw informatyzacji pod adresem www.bip.gov.pl. Podmiotową stronę BIP musi prowadzić m.in. każdy organ władzy publicznej, urząd oraz instytucja publiczna w Polsce. Informacje o sprawach publicznych posiadane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Narolu publikowane są na stronie podmiotowej BIP, prowadzonej pod adresem www.mgopsnarol.naszbip.pl.

Nasz Biuletyn został zaprojektowany i funkcjonuje zgodnie z wymogami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.


ELEMENTY NASZEGO BIULETYNU

Struktura naszego Biuletynu oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron BIP, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ i wizualizację Biuletynu składają się główne elementy:

Nagłówek BIP – górna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Składa się z menu pomocniczego (wraz z oknem wyszukiwarki), pola tytułu. W polu tytułowym znajduje się nazwa podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP oraz znak graficzny Biuletynu Informacji Publicznej. Logo BIP jest likiem, który przekierowuje internautę na stronę www.bip.gov.pl, która uruchamia się w nowym oknie przeglądarki internetowej.

Kolumna menu podmiotowego – widoczna z lewej strony część BIP, w której wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, katalogi) oraz graficzne przyciski, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP lub w innych serwisach internetowych.

Kolumna menu przedmiotowego – widoczna z lewej strony część BIP, w której wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, katalogi) oraz graficzne przyciski, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP lub w innych serwisach internetowych.

Kolumna menu infromacyjnego - – widoczna z lewej strony część BIP, w której wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, katalogi) oraz graficzne przyciski, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP lub w innych serwisach internetowych.

Pole prezentacji informacji – największa, centralnie położona część BIP, służąca do przede wszystkim do prezentacji (wyświetlania) opublikowanych informacji publicznych, ale także komunikatów technicznych lub elementów funkcjonalnych BIP, np. modułów wyszukiwania zaawansowanego.

Stopka BIP – dolna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. 

Kolumna informacyjna  - widoczna z prawej strony części BIP, której zawartość związana jest przede wszystkim z redakcją BIP oraz funkcjonowaniem BIP (statystyki oglądalności, czas ostatniej aktualizacji).

Szukaj - Opcja \"Szukaj\" służy do odszukania potrzebnych informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Na stronie wyszukiwarki należy wpisać szukaną wartość i nacisnąć przycisk \"Szukaj\". Znalezione pozycje spełniające kryterium zostaną wyąwietlone w formie list podzielonych na dwie grupy. Umożliwi to łatwiejsze zlokalizowanie szukanych pozycji. W grupie drugiej zostaną wyświetlone pozycje z działu \"Moja sprawa\". W grupie pierwszej pozostałe.

Informacje

Liczba wyświetleń: 24
Utworzono dnia: 24.09.2020
Dokument wprowadził:
Bartłomiej Adamek
Dokument wytworzył:
Bartłomiej Adamek

Historia publikacji

  • 13.04.2021 15:00, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP
  • 13.04.2021 14:35, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP
  • 13.04.2021 14:32, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP